navigace novinky o seriálu epizody postavy titulky fórum
Poslední epizoda
názevPoltergasm
číslo09x02
premiéra06. 10. 2013
titulkyzde
popisodkrýt/skrýt spoiler
Aktuální titulky
epizoda:09x02 - Poltergasm
rip:HDTV LOL,
časování:100 %
překlad:100 % - Gamat
korekce:50 % - Gamat
datum vydání:8.10.2013 - 14:00
download:
Přístí epizoda
názevCrotchwalkers
číslo09x03
premiéra20. 10. 2013
popisodkrýt/skrýt spoiler

Herec v dabingovém studiu
Počínaje dneška byla spušťěna zkušební spolupráce s webem, který poskytuje možnost sledovat všechny díly AD bez nutnosti je stahovat. Odkaz najdete v menu.
Vydáno: 11. 07. 2009 | Autor: Dr. Macák |

Jak možná někteří z vás již vědí, česká dabingová skupina Perla Group se pustila do práce na našem oblíbeném seriálu American Dad! Tato zpráva nás všechny tady na www.AmericanDad.cz potěšila a rozhodli jsme se udělat pro vás s lidmi z Perla Group rozhovor.

Nyní bych již mezi námi rád přivítal vedoucího projektu American Dad!, Martina.

Představte nám blíže Perla Group.

Perla Group je skupina dobrovolníků, která se věnuje amatérskému dabování her a seriálů. Zaměřujeme se hlavně na projekty, které nedělá žádná TV. Nemáme za cíl konkurovat profi hercům, jen se snažíme ve svém volném čase a zcela zadarmo počeštit některé zajímavé projekty.

Jak dlouho již Perla Group existuje?

Tak přesnou odpověď na tuto otázku by Vám asi dal náš vedoucí a zakladatel Perla Group, Daniel Diviš, ale pokud mohu sám za sebe zalovit v paměti, tak si vybavuji asi toto.

Na Perlu jsem přišel na podzim roku 2007. V té době byla Perla poměrně neorganizovaná a pokud vím, tak jediný projekt, který dělala byl Doom 3. Před vánoci 2007 Daniel rozjel naše forum a začal nábor nových dabérů. Kvalita mikrofonů i dabérů byla různá a proto také naše první projekty neměly nejlepší kvalitu.

Přišlo jaro 2008 a s ním i Futurama, která naši skupinu zviditelnila. Díky tomuto projektu přišla i nová vlna kvalitních dabérů a zvukařů. A od té doby se kvalita naší práce stále stupňuje, tedy alespoň podle reakcí fanoušků. :-)

Kolik lidí již za tuto několikaletou historii prošlo vaší skupinou?

Od počátku do dnešních dnů to bylo asi 100 aktivních členů. Někteří se podíleli více, jiní méně. Členové, kteří přišli a zase odešli, se dají rozdělit do několika skupin:

Herec v dabingovém studiu
Zdroj: www.studiomustek.cz

Zvědavci - Tito lidé přišli, okoukli terén, zjistili jak to chodí. Když pak zjistili, že by museli pracovat, odešli.

Hvězdy - To byli většinou dabéři pubertálního věku, kteří se hned ze začátku vychválili až do nebe. Chvástali se kolik umějí napodobit hlasů a tak podobně, ale ve skutečnosti měli zájem především o hlavní role. Samozřejmě, že s tímhle přístupem žádné nedostali.

Chlaďáci - To jsou lidé, kteří svým přístupem brzdí a nabourávají týmovou práci. Naslibují hory doly, ale pak se na ně čeká, je s nimi špatná komunikace, nereagují na vzkazy a tak dále. Takové jsme většinou z Perly vyhodili sami.

Zapálenci - Tito lidé jsou v podstatě chudáci. Oni by hrozně chtěli, strašně moc se snaží, ale pokud dabér nemá kvalitní nahrávky a k tomu i herecký talent, tak na Perle bohužel žádné větší role nedostane. Je to tak, jako všude jinde. Na trh může jen to nejlepší.

Oplakávaní odpadlíci - To jsou všichni spolehliví a nadaní členové, kteří byli pro chod Perly velmi cenní a užiteční, ale bohužel jim práce a škola z časových důvodů znemožnila pokračovat ve spolupráci.

Top Perláci - No, tak to jsou všichni spolehliví dabéři, zvukaři, vedoucí a další, kteří s námi společně přežívají časy dobré i zlé. Jsou to v podstatě všichni současní členové týmu Perla Group. Myslím, že díky nim se Perla Group vytáhla tam, kde dnes je.

Naše projekty mají tendenci být den ode dne kvalitnější a profesionálnější a za to patří velký dík všem, kteří vydrželi až do dnešních dnů. Díky Perlo.

Kolik je tedy v dnešní době oněch Top Perláků?

V současné době má Perla Group asi 30 aktivních členů.

Na jakých projektech jste pracovali?

Dobrá otázka. Kdo sleduje naše stránky, tak má přehled o tom, co v současné době děláme, ale málokdo ví, kolik toho už máme rozpracováno, nadabováno a uschováno „v šuplíku“.

Pokud jde o projekty, které byly nadabovány, přeloženy a tak podobně, ale které nikdy nevyšly, tak jsou to Lost (Ztraceni), GTA Vice City a San Andreas a také Knight Rider 2008.

Pro Lost bylo nadabováno několik dílů, ale než jsme díly stačili zpracovat, začala ho vysílat TV NOVA. GTA Vice City byl dabován v počátcích Perly a proto jsou bohužel dabingové nahrávky ve špatné kvalitě. Pro GTA San Andreas byla zpracována 1. mise, ale díky technickým problémům byl projekt přerušen. A nakonec pro Knight Rider byl nadabován celý pilotní díl, ale v poslední fázi nás opustil zvukař, který měl projekt na starosti.

A na čem Perla pracuje nyní?

V současné době má Perla Group rozpracováno několik nových a zajímavých projektů. Některé jdou rychleji, jiné pozvolna a některé momentálně stagnují. Kvůli čtenářům a fanouškům budu tedy konkrétnější. Zde je tedy pár nejvýznamnějších projektů a pár slov k jejich současné situaci.

Futurama je projekt, na kterém pracujeme již více než rok. Avšak vzhledem k tomu, že Futuramu začala dabovat a vysílat televize Prima, bylo rozhodnuto projekt ukončit. Na foru jsme se dohodli, že jako poslední vydáme 5.díl druhé série. Vzhledem k velkému množství nových projektů a značné vytíženosti zvukařů, bohužel nemohu říci, kdy budou poslední dva díly Futurymy hotové.

K úplnému opuštění projektu nám ještě chybí zpracovat dva díly. Konkrétně jde o 3. a 5. díl. Zvukař, který má na starosti 3. díl je bohužel hodně zaneprázdněn, ale všichni pevně věříme, že do konce července oba zbylé díly vydáme a projekt tak úspěšně ukončíme.

Herci ze seriálu Father Ted
Herci ze seriálu Father Ted

Father Ted je jeden z mála projektů, jehož zpracování jde velmi rychle. Je to zásluhou jednak spolehlivých dabérů, kteří se na projektu podílí, ale hlavně a především, našich zvukařů Shadowse a Poustevňáka.

American Dad! je nový projekt, který by měl nahradit Futuramu. V současné době je nadabováno 5 dílů, ale zpracovává se "teprve" druhý. Je to tím, že zvukař Lubas, který má na starosti AD je velmi vytížený svým zaměstnáním, ale i dabingem.

Pohádky. Je to projekt, který má na starosti Cupido. Tento projekt se zabývá namlouváním pohádek. Vedoucí rozdá role a poté je smíchá s doprovodným zvukovým podkladem, který příjemně podbarvuje vyprávění našich dabérů.

A nakonec bych ještě zmínil Monkey Island 2. Toto je slavná adventura, která je sice staršího data, ale v oblasti herních adventur naprostý poklad. Tento projekt má na starosti Patrik Špaček. Herních projektů máme ve skutečnosti rozdělaných více, ale tento uvádím proto, že v současné době svou rychlostí předčí ty ostatní.

Toto jsou naše současné projekty, které mají "nejsvižnější" tempo. Jak už jsem psal, projektů je rozděláno více, ale ty ostatní mají zatím spíše přípravné relaxační tempo. Za měsíc může být ale všechno jinak.

Současné projekty Perla Group si můžete prohlédnout na adrese http://perlagroup.cz/. Pokud chcete vidět i nějaké video ukázky, tak se určitě mrkněte na http://perlagroup.blogspot.com.

Podle čeho si vybíráte projekty?

Nové projekty řeší celá skupina na našem foru. Padá tu obvykle poměrně dost nápadů, ale dohodli jsme se na jistých kritériích, které by při výběru nového projektu měly být dodrženy.

V první řadě seriál nesmí vysílat žádná televize s českým dabingem, ani ho v nejbližší době plánovat. Dále je potřeba, aby již existovaly české titulky. Podle těch pak naši dabéři pracují. Projekt také nesmí být příliš náročný na zvukové efekty.

Délka jednoho dílu by neměla přesahovat 30 minut, kvůli délce zpracování. Také počet postav a jejich charaktery, musí odpovídat možnostem dabérů Perla Group.

Ve výsledku musí mít projekt dostatečný počet fanoušků, abychom svou práci měli komu prezentovat. A konečně hlavní kritérium je, že se vybraný projekt musí líbit členům Perla Group. Přeci jenom to děláme zadarmo a proto nás práce musí bavit.

Tak toto poslední pravidlo musím potvrdit i za nás titulkáře. Kdyby to člověka nebavilo, nikdy by do toho ty hodiny a hodiny práce neinvestoval. Nicméně jsme se nějak rozpovídali a rozhovor se nám trošku natáhl. Proto bych pro dnešek rád poděkoval Martinovi, vedoucímu projektu American Dad! dabingové skupiny Perla Group.

Pro další informace o Perla Group se podívejte na http://perlagroup.cz/ Ukázky jejich prací, včetně krátkého preview American Dad!, jsou pak k vidění na adrese http://perlagroup.blogspot.com/.

S Martinem se ale určitě nevidíme naposled. Připravujeme pro vás celou sérii článků. V příštím díle se podíváme na to, jak probíhá celý dabovací proces v Perla Group.

Nezapoměňte se s námi i s ostatními podělit o váš názor na dabování American Dad! v komentářích. Také pokud by jste měli nějaké dotazy, neváhejte se ptát. V dalších dílech se je pokusíme zodpovědět.

Vydáno: 09. 06. 2009 | Autor: Babant |

FOX zveřejnil programové složení sezóny 2009/2010.

Podzimní časový harmonogram FOXu

FOX před několika málo dny zveřejnil svůj prime-time program na sezónu 2009/2010. Není asi žádným překvapením, že se dočkáme již osmé sezóny Family Guy a páté sezóny American Dad. Všichni také víme o novince s názvem The Cleveland Show, která se pohodlně uvelebila v nedělním line-up.

MacFarlane si nenápadně začíná přivlastňovat celý Animation Domination blok na FOXu. Po tom co padáka dostal King of the Hill, mimochodem dlouholetý hit a po tom co slibný Sit down Shut up zkončil v půlce sezóny, se všechna pozornost obrací na Simpsonovy, jako posledního Mohykána, stále MacFarlaneovi vzdorujícího. Je však pravdou, že Matt Groening je Sethův dobrý přítel, takže mu určitě ten jeden slot někde rezervuje ve své "Seth MacFarlanes's Animation Domination". (Fanoušci Simpsonů mě ukamenují, já vím.)

Pojďme se tedy podívat, co pro nás programoví manažeři ve FOXu nachystali.

 • Podzim 2009:
  • 8:00 - 8:30pm: The Simpsons
  • 8:30 - 9:00pm: The Cleveland Show
  • 9:00 - 9:30pm: Family Guy
  • 9:30 - 10:00pm: American Dad!
 • Midseason 2010:
  • 7:00 - 7:30pm: Přídavky Animation Domination
  • 7:30 - 8:00pm: American Dad!
  • 8:00 - 8:30pm: The Simpsons
  • 8:30 - 9:00pm: Sons of Tucson
  • 9:00 - 9:30pm: Family Guy
  • 9:30 - 10:00pm: The Cleveland Show

Sons of Tucson je překvapivě neanimovaný komediální seriál, ve stylu Malcom in the Middle nebo Bernie Mac Show. Jak se dostal do Animation Domination segmentu je mimo mé chápání.

Myslíte, že se dočkáme doby, kdy bude nedělní večer patřit výhradně MacFarlaneově tvorbě? A vůbec, taky už se nemůžete dočkat podzimu? Chci říct, ne, že bych neměl rád léto, to spíš by televize neměli dělat letní přestávku. No nemám pravdu?

Zdroj: FOX.com [via Planet Family Guy]

Vydáno: 19. 05. 2009 | Autor: Babant |


Strana 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | další strana